• Polski
  • English
  • Deutsch
  • Český
Kategorie
Nowości
Informacje
Polecamy
Zaloguj się

e-mail:

Hasło:

Kolektor Solarny SFM25-47/1500

3 082,00 zł

Kod: K0002
Wysyłka:48 godzin
Produkt dostępny
Waga:86.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:sztuka

Kolektor solarny to urządzenie, w którym czynnikiem grzewczym jest bezpośrednio woda, której używamy. Urządzenie wykorzystuje do jej ogrzewania wyłącznie energię słoneczną, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania ciepłej wody użytkowej w okresie wiosenno-jesiennym. Woda w rurach próżniowych nagrzewa się, w wyniku czego powstaje konwekcja. Zimna, cięższa woda opada na dno rur i tym samym wypycha ciepłą, lekką wodę do góry. Próżnia, która wypełnia przestrzeń pomiędzy dwoma warstwami szkła hartowanego, z którego zbudowana jest każda rura solarna, nie pozwala, żeby energia z promieni słonecznych, zamieniana przez warstwy absorpcyjne pokrywające środkową rurę od zewnątrz w energię cieplną, mogła wydostać się na zewnątrz.

 

Kolektor serii SFM to urządzenie idealnie nadające się do grzania wody użytkowej dla większych obiektów takich jak hotele, szkoły, baseny itp. Jest to możliwe dzięki konstrukcji pozwalającej na szeregowe łączenie kolektorów w nieograniczonej liczbie. Dzięki zastosowaniu niesamowicie wydajnych rur próżniowych, zalewowych, jest on w stanie nagrzać do 200 litrów wody, w ciągu słonecznego dnia, do temperatury 60°C. Zbiornik przepływowy od środka wykonany został ze stali nierdzewnej, a od zewnątrz z tworzywa PVDF. Żywotność takiego zestawu to przynajmniej 15 lat przy ciągłej eksploatacji w okresie od wiosny do jesieni. Ze względu na zastosowanie rur zalewowych zestaw nie powinien być użytkowany zimą, w przeciwnym wypadku może dojść do trwałego uszkodzenia wewnętrznej rurki absorbcyjnej (należy spuścić wodę z urządzenia).

Konstrukcja kolektora 50-cio rurowego różni się od mniejszego odpowiednika. Rury próżniowe zamiast w pionie ustawione są pod lekkim kątem w poziomie.

Rodzaj rur próżniowych

zalewowe

Wymiary rur próżniowych (śr. x dł.)(mm)

47x1500

Ilość rur (szt.)

50 szt.

Waga (kg)

86

Zaspokoi dzienne zapotrzebowanie na c.w.u. dla

6-8

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Zobacz także:
Solarny ogrzewacz wody YTSL-10 160L

Solarny ogrzewacz wody YTSL-10 160L

3 391,49 zł

Myjnia Parowa MPC-LPG

Myjnia Parowa MPC-LPG

30 169,00 zł

Stębnówka płaska z portójnym transportem MtM 0628

Stębnówka płaska z portójnym transportem MtM 0628

3 750,00 zł

Kolektor Solarny SFM25-47/1500

Kolektor Solarny SFM25-47/1500

1 678,00 zł

Koszyk
...jest pusty

Bestsellery
Powiadomienia

Kolektor Solarny SFM25-47/1500

Promocje
Tłumacz Google
Powiedz znajomemu
Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Kanały RSS
  • Brak aktywnych kanałów RSS
Newsletter